Úvodní příspěvek

23.10.2013 12:58

 

KOMPLETNÍ PŘEDSTAVENÍ NAŠÍ RODINY

Kdo jsou obyvatelé Novákova statku a jeho bezprostředního okolí?

 

Vážení návštěvníci našich webových stránek,

dovolte nám, abychom se Vám nejdříve krátce představili. Základní informace (fakta) o nás a naší činnosti naleznete v samostatné rubrice - O NÁS

Novákův statek jsme zakoupili v roce 2001 v průběhu let 2002 - 2003 proběhla rekonstrukce obytného roubeného domu, v dalších letech následovala rekonstrukce ostatních částí areálu. O průběhu celé rekonstrukce se nejvíce dozvíte v rubrice REALIZACE PROJEKTU

O našich začátcích si přečtěte v rubrice - Proč jsme usedlost zakoupili a jaké byly naše začátky

 

JIŘINA   VOJTĚCH   DANIEL   JIŘÍ  

Novákův statek obýváme a plnohodnotný život zde žijeme od roku 2003.

 

Jiřinka a Vojta

Jiřinka a Vojta

 

JIŘINKA - Jako každá dobrá máma, nadevše miluje své děti a láskyplně se oně stará (často více než je třeba) a ony toho rády zneužívají :-). Je ale pravdou, že svoji maminku by za žádnou jinou nevyměnili. Jiřinka má statek moc ráda, má zde svoji bylinkovou zahrádku a ráda zpracovává výpěstky naší venkovské zahrady. Ve volných chvílích peče různé druhy vynikajících koláčů, bábovek a jiných tradičních i netradičních laskomin.

Jiřinka má velkou zásluhu na celkovém vizuálním vyznění rekonstrukce usedlosti.

 

 

Jiří a Daniel

Daniel a Jiří

 

JIŘÍ - Říká se, že byl hlavním mozkem a motorem při celkové rekonstrukci statku a asi tomu tak opravdu je :-) Prostředí statku má moc rád a to čím dál tím více, zejména v souvislosti s tím, jak zahrada dostává svoji formu a jednotlivá odpočinková zákoutí areálu jsou dokončena. Na těchto místech odpočívá, relaxuje a přemýšlí o nových projektech...

Zlé jazyky tvrdí, že než aby se postaral o děti, jak to láskyplně činí Jiřinka, tak raději v tom čase "přestěhuje" a zrekonstruuje další dům :-). On ovšem říká, že tomu tak není: "Miluji svoje děti, jen nejsem ochoten jim dělat celoživotního posluhovače, jako jejich milující matka" :-).

Jiří má nesmírně rád podzimní sychravé počasí, kdy je příroda v okolí statku liduprázdná a on může jít po místních loukách několik kilometrů, aniž by kohokoli cestou potkal.

 

 

Daniel

Dan

 

DANIEL - Dan je střelec, takže absolutní flegmatik, čímž nesmírně vytáčí svého perfekcionalistického otce, kterého jeho flegmatismus a přístup k plnění úkolů přivádí k naprostému šílenství :-). Daniel studuje na gymnáziu, rád sportuje (fotbal) a miluje svůj počítač, který ovšem příliš nemilují jeho rodiče.

Dan na statku pomáhá se vším co je třeba, za což dostává náležité finanční ohodnocení o jehož výši se snaží neustále vyjednávat a zdůvodňovat nám, proč bychom mu měli přidat na gáži. Statek má velice rád a to i přesto, že se mu občas nechce pracovat ani za to finanční ohodnocení.

Dan byl prvním, kdo byl zásadně proti prodeji usedlosti, když nám jeden z našich klientů učinil velice lukrativní a nadstandardní nabídku. Máme ho moc rádi.

 

 

Daniel

Daniel to má při fotografování jednoduché, můžete ho fotografovat z jakéhokoli úhlu a vždy to bude dobré.

 

VOJTĚCH - Vojta je lev a přesně jako lev se také chová, když ho někdo rozčílí :-) Jiřinka říká, že nežli lev, tak je spíše neurotický po svém otci. Dochází na první stupeň základní školy a jako žák je velmi šikovný a pečlivý. Školní pečlivost získal po svojí mamince, když přijede domů za školy, tak nevidí a neslyší dokud si nenapíše úkoly a neudělá přípravu na další školní den. Na statku nám také pomáhá a finanční ohodnocení za to nepožaduje:-), zatím... Rád spolupracuje s maminkou při pečení sladkých dobrot. Vojta má přezdívku -Dydýček     

 

 

Jiřina, Jirka, Daniel a Vojtěch

Společná fotografie z roku 2012 vznikla na dřevěných schodech naší rámové kolny. Schody, na kterých sedíme, ale již neexistují, jelikož je zcela rozdrtila 130-ti letá bříza, která se samovolně vyvrátila při přívalových deštích v roce 2013. Je to vlastě krásná ukázka koloběhu života, kdy věci přicházejí a odcházejí. Nikoho z nás při fotografování nenapadlo, ža za rok již nebude bříza stát, stejně jako schody, na kterých v tu chvíli sedíme ...

 

 

Jiřinka

Jiřinka. Fotografie naší rodiny dlouhodobě zajišťuje náš soused, umělecký fotograf Petr Kaňka.   

 

 

Jiřina

Život přináší i takové chvíle, kdy Vám není zrovna do smíchu, ale pokud máte dobré zázemí a žijete na místě, na kterém žili lidé v několika předchozích generacích, je vždy jednoduší ty okamžiky překonat. Uvědomíte si v jak luxusních podmínkách dnes žijete vy, oproti době nepříliš vzálené minulosti, kdy většina vašich předků žila v tíživé ekonomické situaci, ale přesto se ti lidé dokázali smát a radovat z věcí, které nám dnes připadají zcela běžné a banální. .   

 

 

Jiřinka s Vojtou v Olešné na louce.

Děti, které mají možnost trávit své dětství v tradiční prostředí venkovského domu a zahrady jsou šťastné, stejně jako jejich rodiče. Jiřinka s Vojtou při procházce po louce v Olešné.  

 

 

Jiřinka

Jiřinka, milující matka, manželka a dobrá duše naší rodiny :-)  

 

 

Dáňa nasbíral mamince pampelišky na med.

Dan (8 let) je šťastný, že nasbíral mamince pampelišky na výrobu domácího medu. Dnes (14 let) ho již pampelišky neberou :-) viz. níže    

 

 

Žlutou barvu má, ale stále rád :-)

 

V této rubrice Vám ještě představíme naší Rony (fenka rodhéského ridgebacka) a našeho souseda Petra Kaňku (umělecký fotograf).

 

 

 

 

Přejeme Vám jen to dobré, snad jste se zde nenudili, tak jako Vojta při pořizování této fotografie :-)  

 

  

Pokud nám chcete k tomuto příspěvku něco napsat tak pište na: klimes@reality1788.cz