Maximální kvalita je základem úspěchu a finanční rentability.

08.01.2013 07:46

 

Na začátku této rekonstrukce byla špína, nepořádek a zchátralost. Také tu byl ale velký potenciál a historická hodnota významné kulturní památky. 

Nezbytnou součástí při rekonstrukcích tohoto rozsahu je finančně silný investor. Poté už je to "jen"o poctivosti, kvalitní práci, dobrém vkusu a zejména dostatečné míře lidské inteligence a pokory.

Pokud by šel investor do tohoto projektu s přístupem: Teď jsem tady já a kdo mi bude co povídat, já přece vím vše nejlépe..., případně s argumenty tipu: Já to platím a proto to tak bude a nikdo mi nebude nic radit..., dopadla by tato velká a finančně nákladná obnova velmi špatně. Bohužel musím konstatovat, že tomu tak ve velké většině případů bývá (České republiky a východní blok).

Tento investor měl ovšem při rekonstrukci osvícený a po všech směrech ideální přístup. Při maximálním komfortu bydlení se padařilo dům zrekonstruovat do vysokého stupně autenticity, což bylo záměrem od samého začátku.

Pokud se současný vlastník rozhodne tuto usedlost v budoucnu prodat, v žádném případě na této transakci nebude tratit, jelikož je zde právě ta kvalita za kterou je každý finančně silnější investor ochoten zaplatit...

Snad Vám tento článek bude k užitku :-).

Zdraví Vás,

Jiří

 

Stav před obnovou usedlosti.

 

Po celkové obnově...  

 

 

Pokud nám chcete k tomuto příspěvku něco napsat tak pište na: klimes@reality1788.cz