Rodinný venkovský zámek, může být místem příjemné relaxace, ale i mimořádnou galerií.

03.08.2012 13:49

 

V České republice je v současné době již opravdu veké množství zámeckých hotelů. Méně je ovšem těch, které se nacházejí na Českém venkově. Nejmenší zastoupení mají zámecké hotely rodinného tipu, tedy ty, kde majitelé zámku sami bydlí. Takové hotelové projekty se u nás již nacházejí v naprosté  mikro-menšině.

Pokud mám hovořit o bytostně rodinném zámeckém hotelu, kde je ubytování přímo v historických prostorech zámku, kde se majitelé zásadním způsobem podílejí na veškerých provozních činnostech, kde majitelé obsluhují hotelové hosty, údržují zahradu a někdy i rekonstruují objekt. Tak při těchto kritériích mě napadají pouze dvě adresy: zámek Třebešice a zámek ........ Oba tato specifická kritéria splňují měrou vrchovatou. Druhý zámek je na osm písmen a záměrně není dopsán.

Dnes se totiž můžete podívat na zámek Třebešice u Kutné Hory.

Zámek vlastní dva výborní Italští kluci; Alberto a Eugenio. Alberto je stavební developer a Eugénio vizuální umělec. 

Zámecký areál zakoupily jako totální ruinu, veškeré stvební práce byli a a stále ještě jsou prováděny s maximálním respektem ke všemu dochovanému. To co se do dnešních dnů nedochovalo není řešeno žádnými kopiemi, nic není přikrášlovámo a kašírováno. Nedochované se vytváří zcela nově a moderně s ohledem na současnou dobu a životní styl. Vše je provedeno s naprostým vkusem. Je zde vidět Eugéniův rukopis.

Celý zámek je vlastě muzeem moderního výtvarného umění, jelikož kluci umožňijí mladým umělcům pobývat v prostorách zámku. Umělci tak při svém pobytu tvoří trvalé instalace, zhotovené vždy pro určité konkrétní místo v prostorách zámku, nebo parku.

Park je ovšem kapitolou samou pro sebe;

Okrasná část je zásadním způsobem inspirována staro-anglickými zahradami. Užitková zahrada, je ve své podstatě také zahradou okrasnou, jelikož je na oko krásná v každém ročním období.

Na romanticky založené povahy mmohou některé prostory zámku působit poněkud smutně, možná až mírně depresivně. Na nás tak, ale v žádném případě nepůsobí, pouze si v určitých místech uvědomíte řadu věcí, na které všichni dost často zapomínáme a to i přesto, že jsou v našich životech jednoznačně prioritní.

 

Prohlédněte mnou přiložené fotky, navštivte webové stránky www.trebesice.com  a vyražte do Třebešic.

Nezapomeňte si sebou na cestu přibalit pořádný kus dobrého počasí, aby jste měli možnost vychutnat šťavnaté plody zdejší "bio" zahrady, ať už při procházkách rozkvetlým a voňavým parkem, nebo při šplouchání v mnoha zdejších vodních nádržkách.

Přeji Vám příjemný výlet a pobyt na jednom z našich nejhezčích soukromých venkovských zámků.

Povedený výlet Vám přeje,

Jirka 

 

Pokud nám chcete k tomuto příspěvku něco napsat tak pište na: klimes@reality1788.cz